Kiedy Odszedłeś

„Kiedy Odszedłeś” autorstwa Jojo Moyes to kontynuacja niezaprzeczalnego bestselleru „Zanim się pojawiłeś”. Pierwsza część książki sprzedała się w ponad pięciu milionach egzemplarzy i doczekała się swojej filmowej ekranizacji. Druga część opowiada o dalszych losach bohaterów poprzedniego wydania. Miliony czytelników, wiernych fascynatów stylu Jojo Moyes w bezdechu czekało na „Kiedy Odszedłeś”.

Czy okres oczekiwania na prawdę był warty tych wszystkich emocji? Z całą pewnością. Autorka bowiem jak zwykle stanęła na wysokości zadania i pokazała, że jej kreatywność i pomysłowość nie mają żadnych granic. Książka to nie powieść miłosna, bo po recenzjach dostępnych w sieci pewnie każdy tak myśli. Jest to forma przekazu, który ma ukryte dno. Pokazuje jak żyje się w sytuacji, kiedy miłość życia odchodzi bezpowrotnie oraz jak to życie powinno wyglądać.

Jojo Moyes - Kiedy OdszedłeśTa powieść zdecydowanie dodaje motywacji i pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość. Pokazuje, że każdy człowiek żyje na tej planecie tyle, ile jest mu zapisane i na nic tu miłość, przyjaźń, wartości i cele. Bliscy muszą umieć pogodzić się z przykrą stratą, która choć pozostawia cierń w sercu w dalszym ciągu muszą żyć i nie mogą zaprzepaścić czasu, jaki im pozostaje. Po pierwszej części czytelnicy z pewnością odczuli swoisty niedosyt. Wielu z nich próbowało na pewno wcielić się w postać Lou Clark lub Willa.

Jaki cel ma druga część? Choć nie jest to taki sam wyciskacz łez jak poprzednie wydanie to można znaleźć tu dobrą radę. Nawet po największej stracie trzeba czekać na dobroć od losu. Życie każdego dnia pokazuje nam, że może być piękne, jeśli się na to piękno otworzymy. W życiu Lou pojawił się nowy mężczyzna, który choć nigdy nie będzie Willem również może stać się miłością jej życia. To właśnie jest cała tajemnica piękna tej powieści. Po śmierci ukochanego każda kobieta na początku czuje żal i rozgoryczenie, ale rany w końcu się zabliźnią a życie w samotności nie jest tym, co przypisane jest do człowieka. W końcu jesteśmy przystosowani do życia w stadzie.

Share: