Korona

Korona Kiery Cass to kontynuacja Sagi „Selekcja”. Jest to piąta i jednocześnie ostatnia część, która zyskała wśród czytelników zarówno wielu fanów, jak i tych, którzy z dezaprobatą przyglądają się poczynaniom i kreatywności autorki. Premiera książki miała miejsce 18 maja 2016 roku. Jest to więc świeża propozycja rynku literackiego. O czym przeczytamy w książce?


Chcąc zrozumieć jej istotę należałoby zagłębić się w całą sagę. Główną bohaterką powieści jest księżniczka Eadlyn. Czytelnicy uważają ją za wyjątkowo wybredną i niesympatyczną. Prawda jest jednak taka, że jest to osoba, która żyje w ciągłej walce o własne szczęście. Musi wybrać mężczyznę, który do końca życia będzie wiernie trwał przy jej boku. Książka to swoisty casting, który może kojarzyć się z bezczelnością autorki. Księżniczka ma do wyboru trzydziestu pięciu kandydatów. Nie wierzy jednak w to, że wśród nich znajdzie swojego księcia z bajki. Obawia się, że nigdy nie będzie w stanie znaleźć swojej wielkiej miłości. Na czym więc opierają się jej wybory? Z jakimi trudnościami musi walczyć każdego dnia? Jest to przecież młoda dziewczyna, która niezależnie od swojego statusu społecznego marzy o szczęśliwym życiu u boku człowieka, na którego zawsze będzie patrzeć z miłością, pożądaniem i pełnym oddaniem.

Korona - Kiera CassWśród kandydatów trudno jednak dopatrzeć się tego jedynego. Książka nie byłaby żadnym fenomenem, gdyby nie pojawiły się w niej pewne zawirowania. Księżniczka będzie musiała podjąć jedną z najtrudniejszych w życiu decyzji. Wydarzy się bowiem coś, co na zawsze ją odmieni. O czym mowa? Każdy musi przeczytać książkę, a najlepiej wszystkie części od początku, aby dowiedzieć się przed jakimi niespodziankami postawi nas Kiery Cass.

Być może wszyscy zrozumieją, że życie księżniczki wcale nie musi być usłane różami. Pojawiają się też problemy i życiowe rozterki. Książka napisana jest w sposób bardzo lekki. Jest niezwykle wciągająca i każdy kto zacznie ją czytać jednym tchem będzie chciał dobrnąć do końca, aby poznać losy córki Americi i Maxona z poprzednich części.

 

Share: