„Psychologia sprzedaży”, czyli must read rekina biznesu

Co kupić, by następnie wiele sprzedać? Na pewno książkę autorstwa Mateusza Grzesiaka „Psychologia sprzedaży”! Jest to jeden z tych poradników, który może na zawsze odmienić życie osób, które w życiu zawodowym mają coś wspólnego z handlem.

Poradników sprzedaży na rynku jest bardzo wiele – żyjemy wszak w czasach, kiedy to podaż znacznie przewyższa popyt. Większość tego typu książek jest pisana według jednego z dwóch schematów – są to rozważania czysto teoretyczne, albo przedstawiona jest w nich „genialna recepta” na to, w jaki sposób podbić rynek. Niewiele osób naprawdę korzysta na czytaniu tego rodzaju publikacji. Książka Mateusza Grzesiaka, jednego z najsłynniejszych polskich psychologów i coachów jest jednak zupełnie inna!

Untitled design (4)Tym, za co wiele osób szczególnie ceni Mateusza Grzesiaka, jest jego niezwykły styl przemawiania. Jego słowa na długo zapadają w pamięć – nie inaczej jest ze słowem pisanym. Choć „Psychologia sprzedaży” porusza często niełatwe zagadnienia, autor przedstawił je w sposób na tyle przejrzysty, że książkę czyta się jak barwną opowieść. Widoczne jest również to, że Grzesiak nie jest jedynie teoretykiem, ale też posiada ogromne doświadczenie sprzedażowe – dzięki temu jego spostrzeżenia są osadzone w otaczającej nas rzeczywistości. Mateusz Grzesiak powołuje się nie tylko na badania czy cytaty znanych i poważanych w branży ludzi, ale także na własne przeżycia i wiedzę wynikająca z wykonywanego zawodu.

 

W książce nie znajdziemy gotowych recept na to, jak zostać „królem sprzedaży”. Dowiemy się z niej kart jednak tego, w jaki sposób działa współczesny rynek i jakie techniki sprawią, że odnajdziemy się lepiej w jego realiach. Mateusz Grzesiak opisuje w niniejszej książce opracowany przez siebie system sprzedaży – MasterSales.  Pierwszą częścią procesu jest tak zwana „Inner Game”. Z tej części czytelnik ma szansę dowiedzieć się, jak ważny jest pierwszy kontakt z potencjalnym klientem, jak wykorzystać mowę ciała i jak nasz wizerunek wpływa na decyzje handlowe. Kolejna część, zatytułowana  „Relations Game”,  uczy technik potrzebnych podczas  budowania relacji i zaufania, a także określania prawdziwych potrzeb klienta. Ostatnią częścią jest rozdział „Sales Game” – tutaj znajdziemy bogaty i precyzyjny opis narzędzi użytecznych podczas finalizacji zakupu produktu lub usługi.

W każdej spośród trzech części odnajdziemy przydatne wskazówki i opisy sytuacji, z jakimi nierzadko przychodzi się mierzyć osobom zajmującym się handlem. Na pewno czytelnicy poradnika napisanego przez Grzesiaka będą także miały okazję do zaobserwowania najczęściej popełnianych przez siebie błędów, a w konsekwencji – wyeliminowania ich.

Warto dodać, że „Psychologia sprzedaży” nadaje się do czytania nie tylko przez handlowców czy sales managerów – pewne wskazówki, przekazane przez Mateusza Grzesiaka, mogą być pożyteczne w życiu każdego z nas. W końcu funkcjonując między innymi ludźmi, próbujemy im w pewnym sensie „sprzedać” swoje umiejętności, wiedzę, wizerunek – w książce Grzesiaka zaś nie brakuje inspiracji, w jaki sposób robić to skutecznie!

Share: